Переключиться на мобильную версию

День української писемності та мови

Сьогодні відзначаємо День української писемності та мови 2019.
День украинской письменности и языка в 2019 году
День украинской письменности и языка в 2019 году
depositphotos.com

Сьогодні, 9 листопада, наша країна відзначає День української писемності та мови. Дізнайтеся на Ivona про історію та особливості вшанування цього національного свята.

Історія Дня української писемності та мови

Свято було засновано президентом України Леонідом Кучмою 6 листопада 1997 року. Відповідно до його указу, святкування Дня української писемності та мови щорічно проводиться 9 листопада в день пам'яті українського святого Преподобного Нестора-Літописця.

Чернець Києво-Печерського монастиря літописець і письменник-агіограф Нестор є послідовником творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Він відомий як автор таких значущих в історії робіт, як “Повість минулих літ“, “Житіє святих князів Бориса і Гліба“, “Житіє Феодосія Печерського“. Дослідники вважають, що саме преподобний Нестор-Літописець і започаткував письмову українську мову. Нестор-Літописець помер і похований у Києво-Печерській лаврі, де і спочивають його мощі.

Батьки в цей день можуть помолитися святому Нестору і попросити його про допомогу в навчанні своїх дітей – школярів або студентів.

Особливості святкування Дня української писемності та мови

Читайте теж: 9 листопада: яке сьогодні свято

У це свято в Україні вже стало традицією покладати квіти до пам'ятника Нестору Літописцеві. Також на державному рівні відзначаються і заохочуються найкращі українські автори, письменники, поети, популяризатори українського слова, видавництва, що публікують українську літературу, в навчальних закладах пишуться диктанти українською мовою, проводяться конкурси знавців рідної мови в Україні та інші заходи, присвячені тематиці національного свята.


Спеціально до свята української мови ми зібрали для вас цікаві українські слова, якими можна замінити звичні запозичені.

Комментариев (0)
Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Пользователи, которые нарушают эти правила грубо или систематически, будут заблокированы.
Полная версия правил
Осталось 600 символов
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь