Переключиться на мобильную версию

Ольга Сумська: Нашим жінкам треба доводити, що їхнє здоров’я – понад усе!Спецпроект

Благодійний фонд Квітна і жіночий портал Ivona починають серію інтерв'ю з відомими українськими жінками, які на наше запрошення проходять обстеження: мамографію або УЗД. Першою у нашому проекті погодилася взяти участь українська актриса, телеведуча і мати двох дочок Ольга Сумська.

Ольга Сумська
Ольга Сумська
Фото: Костя Ревуцький

Ольга, розкажіть, чому ви зважилися на обстеження?

– Ми всі в зоні ризику. Після Чорнобиля всі жінки мають дуже ретельно за собою слідкувати і ходити на обстеження хоча б раз на 5 років. Я знаю, що лікарі рекомендують робити його раз на рік – і знаю жінок, які за все своє життя жодного разу не обстежувалися. Бог милував!

Але коли жінка дізнається діагноз “запізно“ – це найстрашніше. Якщо я когось надихну наважитися на огляд – то чому б і ні? Нашим жінкам потрібно доводити: їхнє здоров'я – понад усе. Бо жінки за домашніми клопотами, за ритмом життя роблять із собою казна-що ­– штучні груди, губи, все що завгодно, окрім мамографії.

Коли ви самі останній раз проходили цю процедуру? Чи робили самоогляд?

Читай также: Борьба с раком груди: совместный проект Ivona и фонда Квітна

– Три роки тому. Так, за необхідність самоогляду я знаю. Десь раз на два місяці обов’язково проводжу пальпацію на предмет ущільнень. І слідкую за родимками, слава Богу, все гаразд.

Поділіться з нами, що ви відчували сьогодні перед професійним оглядом?

– Відчувала хвилювання – це ж абсолютно природньо. Просто мамографія – нелегка процедурка. Головне – працювати на результат і бути спокійною. Тому що мамограф показує те, що не покаже УЗД. Хвилювання є, але що робити? Його треба подолати для того, аби бути здоровою.

Як вам вдалося впоратись зі своїм хвилюванням?

– Та нічого страшного. Я ж доросла людина, і готова до всяких випробовувань (ред. – посміхається). Людина терпляча, здатна на рішучі дії, досить смілива, тому мене довго вмовляти не треба. Я вважаю, якщо потреба обстеження виникає в житті жінки – треба йти і робити. Мені здається, якщо вже я знайшла у своєму шаленому графіку годину часу, то й кожна жінка хоча б раз на три-п’ять років зможе знайти, за будь-яких обставин.

Ви прийдете на обстеження у наступному році?

– Звісно прийду, якщо треба. Я ж кажу: мамографія – це не маска для обличчя, не обгортування, не укладка. Це – серйозне дослідження, яке потребує терплячості і сміливості. Груди дуже сильно стискаються – це потрібно для того, аби результат був точніший. Потрібно перетерпіти.

Скажіть, будь ласка, кілька слів жінкам, які будуть читати це інтерв'ю, щоб вони теж могли надихнутися.

Читай также: Как проводить осмотр молочных желез

– Я хочу передати жінкам головний меседж: поважайте себе! Не забувайте про себе, не зважайте на те, що вам 40-50-60-70, 80 навіть! Якщо ти шануєш себе як жінку, як мати – одразу і сили Всесвіту стають тобі на захист. Від образ, від постійних стресів виникають певні проблеми зі здоров'ям. Переглянути ці позиції максимально ! І почати з нового аркуша. І все налагодиться – я у цьому впевнена.

Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь