Переключиться на мобильную версию

Очікування і реальність: думка редактора про фільм Гіркі жниваЭксклюзив

Редакція продовжує порівнювати очікування до перегляду кінострістрічки і враження, які фільм залишив після. Отже, цього разу нашу увагу привернула канадська картина Гіркі жнива.
Реклама
Поделись

З 23 лютого в українських кінотеатрах стартує прем'єра фільму Гіркі жнива, яка розповідає про одну з найтрагічніших сторінок нашої історії — Голодомор 1932-1933 рр. Варто зазначити, що українська прем'єра співпадає зі світовою. Редакція побувала на допрем'єрному показі і готова поділитися своїми враженнями від перегляду.

Кадр з фільму Гіркі жнива
Кадр з фільму Гіркі жнива
bhfilms.com.ua
 

Історична довідка: досить довгий час тема геноциду проти українського народу була закритою і не визнавалася офіційним керівництвом Радянського Союзу. Для більшості країн Заходу дана тема стала відкриттям після виходу у 1986 році книги британського історика Роберта Конквеста Жнива скорботи: радянська колективізація і голодомор. Режисер фільму Гіркі жнива Джордж Менделюк вивчав тему Голодомору саме за цією книгою, тому, мабуть, назва фільму співзвучна з назвою праці. 

Кадр з фільму Гіркі жнива
Кадр з фільму Гіркі жнива
bhfilms.com.ua

Очікування:

 • Зйомки фільму розпочалися у 2013 році, а перший офіційний трейлер з'явився влітку 2016 року. Ми чекали на вихід даної стрічки ще з 2015 року, коли розпочалась промо-кампанія фільму. Очікування тривало два роки!
 • Після перегляду трейлера стало зрозуміло, що картина буде “якісною“: гарна операторська робота, яка змогла передати неймовірні краєвиди української природи. Варто окремо виділити зйомки під водою.
 • Тема фільму досить важка, тому не були налаштовані на попкорн. Це той випадок, коли варто взяти з собою носовичок.
 • Хотілося б також виділити скептичне налаштування: режисер фільму Джордж Менделюк — канадієць, хоч і має українське коріння. Виконавці головних ролей — британські актори. Тому виникло запитатання: а чи вдасться їм передати весь біль і трагедію тих часів?
 • Фільм розрахований більше на аудиторію Заходу, яка мало знайома з історією України.

Кадр з фільму Гіркі жнива
Кадр з фільму Гіркі жнива
bhfilms.com.ua

Реальність:

 • Хороший фільм!
 • Яскрава і різнокольорова українська осінь на початку кінострічки в поєднанні з чудовою музикою створює відчуття нереальності — ніби ти поринаєш в казку. Дуже красиво передані українські народні звичаї та обряди. Почуття гордості та вдячності, що ти народився в Україні, не покидають протягом усього перегляду.
 • Режисер використав в картині композиції українського гурту ДахаБраха, що додало колоритності і органічності фільму.
 • Хороша гра акторів, яким глядач повірив. 
 • Трохи банальна історія кохання, яка дійсно розрахована на іноземного глядача. Але даний факт можна віднести і до позитивних моментів, оскільки Гіркі жнива, вийшовши в світовий прокат, зможуть ознайомити любителів “голлівудських історій“ з нашою історією.
 • Тема фільму є знайомую для нас усіх, а для більшості — це історія власною родини. Когось фільм змусить замислитися, хтось почне більше цікавитися історією України, а для когось стане відкриттям. Як чудово, що ми всі різні і кожен має свою думку, яка в будь-якому разі заслуговує на існування!

Кадр з фільму Гіркі жнива
Кадр з фільму Гіркі жнива
bhfilms.com.ua

Вердикт редакції – варто йти й дивитися даний фільм у кінотеатрі, щоб мати власне враження від перегляду. І запросіть з собою друзів!

Дивись трейлер до фільму Гіркі жнива:

Трейлер до фільму Гіркі жнива
0:00 / 02:13

Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь