Переключиться на мобильную версию

День української писемності: важливі цитати поетес та письменниць

Кожного року 9 листопада ми відмічаємо День української писемності та мови. Давай згадаємо мудрі слова наших улюбленних письменниць, громадських діячок і поетес!

Олена Пчілка
Олена Пчілка
primetour.ua

Олена Пчілка: “Діти – се наш дорогий скарб, се наша надія, се – молода Україна“.

Там бій гримить. Там гине наша воля. Там треба рук, і зброї, і плечей. І що там варт чиясь окрема доля, той тихий зойк у безмірі ночей?..

Олена Теліга
Олена Теліга
istpravda.com.ua

Читай також: Письменники радять: що почитати з української сучасної літератури

Олена Теліга: “Перед нашою молоддю стоїть блискуче завдання – стати батьками майбутнього своєї нації. Хай же ж вона не зрікається цієї честі, виховуючись лише на сірих рядовиків. Нашій масі потрібні провідники б усіх ділянках життя, і хай кожний не підтинає собі добровільно крила, лише старається розгорнути їх якнайширше. Хай пам'ятає, що хто готує себе лише на те, щоб впрягтися до плуга, завжди матиме погоничів, а чи не забагато погоничів мали ми в минулому?“

Марко Вовчок
Марко Вовчок
ukrlib.com.ua

Марко Вовчок: “Бо, бач, чим їм у світі розважитись? Як свій молодий вік собі скрасити?.. Солодко з'їсти, п'яно спити, хороше походити, – а більше що?“

Соломія Павличко з дочкою
Соломія Павличко з дочкою
vimasoph.livejournal.com

Соломія Павличко: “Коли я думаю про Українську Жінку як колективний образ, то на пам'ять приходять різні картини... Всі вони живуть в одному просторі і часі, ніколи не перетинаючись, не вдумуючись в існування одна одної, навіть в своє власне існування, складаючи радше мозаїку образів, ніж один образ української жінки. В цій мозаїці десь скраю є й моє обличчя – тієї, котра прагне поєднати і зрозуміти їх усіх і себе саму як українську жінку“.

Коли бачиш перед себе озброєне військо ворога, озброєне могуче, що от-от кинеться на тебе, – шалене-шалене бажання перемогти охоплює людину.

Софія Русова
Софія Русова
uamodna.com

Софія Русова: “Ми часто зустрічаємо людей назверх освічених, енциклопедично озброєних знаннями, а всередині в них пустиня, як говориться у Біблії, “Гроби пофарбовані, поваплені“. 

Христина Алчевська
Христина Алчевська
ukrcenter.com

Христина Алчевська: “Благословенні будьте ви, Хай з вами край цвіте коханий, Мов яблуневий цвіт весни, Мов думок рій, раніш незнаний“.

Наталія Кобринська
Наталія Кобринська
gender-zt.org.ua

Читай також: Ivona – українськомовна: експеримент редакції

Наталія Кобринська: “Ми поклали собі метою впливати на розвій жіночого духа через літературу, бо література була все вічним образом ясних і темних сторін суспільного ладу, його потреб і недостатків“.

Ольга Кобилянська
Ольга Кобилянська
nadovsem.in.ua

Ольга Кобилянська: “Царство брехні панує, як ще ніколи дотепер. А правда відважується виповзати зі свого кутка не інакше, як закутана в привабливо-яскраві ганчірки...“

Леся Українка
Леся Українка
ukrlib.com.ua

Леся Українка: “Хто не був високо, той зроду не збагне, як страшно – впасти, і хто не звик до чистоти кришталю, не тямить, як то тяжко – забруднитись“. 

Комментариев (0)
Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Пользователи, которые нарушают эти правила грубо или систематически, будут заблокированы.
Полная версия правил
Осталось 600 символов
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь