Переключиться на мобильную версию

Онлайн-конференция с Ростиславом ВалихновскимЭксклюзив

17 октября редакцию Ivona посетил заслуженный врач Украины Ростислав Валихновский.

Ростислав Валихновский
Ростислав Валихновский
Пресс-служба

Ростислав Валихновский – хирург с 20-летним опытом работы, эксперт множества телевизионных шоу о красоте и здоровье, известный пластический и реконструктивных хирург, заслуженный врач Украины.

На онлайн-конференции Ivona доктор ответил на ряд таких вопросов:

 • Как понять нужна ли вам пластика?
 • Как правильно готовиться к операции?
 • Какие операции стоит проводить детям до 7 лет? Когда не стоит затягивать?
 • В чем опасность анестезии?
 • Самые простые и самые сложные пластические операции?
 • На какие новшества способна современная пластическая хирургия?
 • Так ли страшны шрамы после ожогов? Как от них избавиться?
 • Все о маммопластике.

Если у вас есть дополнительные вопросы Ростиславу Валихновскому, задавайте их в форме ниже. 

Задайте вопрос
Вопросы
25
 • Андруша
  17 Oct, 14:13
  Доктор Добрый день.у меня член 27 см в спокойном состоянии.это нормально?или нужно укорачивать?
 • Елена
  17 Oct, 12:10
  Здравствуйте! Уточните пожалуйста, какая стоимость операции подтяжки груди и стоит ли делать девушке в 24 года. Благодарю!
 • Надя
  17 Oct, 11:15
  Мене звати Надія поспілкувавшись з консультантом клініки АРС в Івано-Франківську на рахунок отопластики я зрозуміла ,що отопластика вух для мене це тільки мрія тому, що таких коштів на операцію у мене не має. Чи є у вас знижки на такі операції? Чи акції на безкоштовні операції?
  Ростислав Валихновский
  Доброго дня! Отож перше запитання з Івано-Франківську. Безумовно, знижки можливі. Є певні акційні періоди, коли ми робимо безкоштовні операції та операції з великими знижками. Тому звертайтесь – пишіть через вебсторінку нашої клініки, будемо раді Вас бачити!
 • Олег
  17 Oct, 09:19
  Меня зовут Олег. Расскажите чем опасна пупочная грыжа? Нужно ли ее удалять хирургически? Вы делаете такие операции?
  Ростислав Валихновский
  Так, робимо, причому робимо з мінідоступами, мікронадрізами – після такої операції пацієнт йде додому буквально на наступний день або в той же день ввечері. Ми проводимо такі операції в рамках відділення хірургії одного дня. Ми використовуємо сітчасті матеріали для укріплення передньої черевної стінки.
 • Рома
  17 Oct, 08:23
  Очень болит шрам от ожога на ладони. Немеет вся рука. Можно удалить фрагмент ладони или сделать пересадку кожи?
  Ростислав Валихновский
  Видно, що дуже сильно дошкуляє ця проблема пацієнту, тому що використовуються занадто агресивні терміни по відношенню до себе. Безумовно, треба розуміти, яка тривалість часу пройшла після опіку, якого типу був цей опік, яка його причина - від цього залежить період загоєння, лікування та реабілітації. Безумовно, якщо констатується оніміння – пошкоджені периферичні нервові волокна. Безумовно, необхідна пересадка шкіри і, очевидно, тривала реабілітація. Можливо, мікрохірургія периферичної нервової системи. Таким чином ми зможемо реабілітувати даного пацієнта і функціонально, і естетично.
 • Мария
  16 Oct, 23:01
  После удаления кавернозной гемангиомы есть ли какой-то процент, что злокачественная опухоль появится вновь? Есть ли новые методики в лечении гемангиом?
  Ростислав Валихновский
  По-перше, як правило кавернозна гемангіома, як правило, не буває злоякісною. Вона лікується трьома методами - хірургічним методом, методом блокування судин, якщо кавернозна гемангіома сягає менше одного кубічного см, можлива лазерна хірургія (як правило, лазером не вдається видалити таку пухлину, якщо вона досить велика). Ще раз підкреслюю, що ця пухлина є доброякісною.
 • Вика
  16 Oct, 22:21
  Помогает ли липосакция при «двойном подбородке» ?
  Ростислав Валихновский
  Безумовно, допомагає. Але якщо пацієнту 40-55 років, тоді необхідна додаткова корекція проблем старіння обличчя. Тобто крім видалення жирової тканини потрібна ще підтяжка нижньої підтяжки шиї.
 • Надя
  16 Oct, 21:24
  Остаются ли после блефаропластики шрамы? В каких условиях проводится операция?
  Ростислав Валихновский
  Безумовно, як і після будь-якої операції, рубці залишаються, але непомітні, адже місцевий кровоток в області обличчя надзвичайно ефективний і сприяє загоєнню цих ран. Використовується місцева та комбінована анестезія (тобто ще довенно вводиться седативний розчин, який забезпечує розслаблення пацієнта під час втручання).
 • Ира
  16 Oct, 21:16
  Здравствуйте. Можно ли избавиться от целлюлита с помощью липосакции?
  Ростислав Валихновский
  Не можна, це один із міфів пластичної хірургії та косметології. Тому що ця проблема зв’язана з метаболізмом, з обміном речовин, це проблема, пов’язана з поганим кровотоком, з порушенням мікроциркуляції крові.
 • Анна
  16 Oct, 15:31
  Чи можливо вилікувати артроз колінного суглоба в 26 років?
  Ростислав Валихновский
  Артроз - обмінне порушення суглобової тканини, яке має різні причини виникнення. Вони бувають обмінного характеру, інфекційного-запального характеру та вікового характеру (звісно, це не стосується віку 26 років). Безумовно, артроз лікується довго, тривало, за допомогою місцевих засобів, хондропротекторів і, не побоюсь сказати, здорового харчування, яке активно впливає на відновлення нової хрящової тканини.
 • Карина
  15 Oct, 20:36
  Возможно ли, сделать несколько операций за один раз?
  Ростислав Валихновский
  Безумовно, такі операції називаються симультантні операції, тобто проходять вони одночасно. Деколи під час роботи з пацієнтом ми долучаємо дві-три хірургічні бригади, наприклад, ми працюємо в області передньої кінцівки і голови. Такі операції проводяться одночасно, це дозволяє зменшити тривалість анестезії і покращити і цілому ергономіку такого підходу до лікування.
 • Світлана
  15 Oct, 20:19
  Чи впливає вік пацієнта на проведення пластичної операції? Які види пластики роблять люди за 50?
  Ростислав Валихновский
  Безумовно, захоплення пластичними операціями в віці за 50 років є чимось таким модним, харизматичним, як правило, це операції іміджевого типу. Європа та США вже пережили цей бум в Україні він чогось зараз починає бурхливо розвиватись. Тому, я вважаю, що такі операції треба проводити виключно за чіткими показами, не робити з цього бізнес і самому пацієнту треба дуже виважено підходити до цього рішення.
 • Женя
  15 Oct, 15:28
  Вітаю Вас! Ростиславе Любомировичу, мене завжди цікавило як визначити потрібно робити отопластику чи ні? Тому що, скільки не питала у знайомих думки розбігаються. Чи існує якийсь загальноприйнятий метод?
  Ростислав Валихновский
  Є стандарти по відношенню до розмірів вушних раковин, які полягають в вимірюванні ширини, висоти вушних раковин, відношення певних анатомічних елементів вушної раковини в розмірах та пропорціях і відносних площах один до одного. Наприклад, противозавиток, завиток, мочка вуха – розміри всіх цих структур обов’язково вимірюються під час планування хірургічного втручання. Як правило, вимірюється кут від потиличної ділянки до задньої поверхні вушної раковини – цей кут повинен бути не більше 45 градусів. В нормі це 30-45 градусів. Якщо виміряти ці кути у всіх людей, які живуть на планеті Земля, Ви побачите, що до кожного можна придертись, сказати, що, Вам була б необхідна отопластика – але є багато відомих особистостей, які живуть з цією, так званою, проблемою, яку вони не сприймають, як проблему та комплекс.
 • Ирина
  13 Oct, 21:41
  Добрий вечер.Скажите пожалуста,приходилось ли вам сталкиватса с проблемой келоедних рубцов.И возможно ли от них избавитса.Спасибо.
  Ростислав Валихновский
  Келоїдні рубці – це надмірний ріст сполучної тканини, яка набуває досить цупкої консистенції та багряного кольору, часто такі рубці свербять, виникають болі, у пацієнта виникає сильний дискомфорт. Такі рубці підлягають ефективному хірургічному лікуванню – існують методики, які дозволяють практично повністю збавитись від цих рубців, але це не відбувається одномоментно. Як правило, однієї операції мало для вирішення такого хірургічного завдання. Рубець видаляється, накладається шов, який знімається на 12-14 день і потім будь-який рубець формується протягом року, тому таким рубцем необхідно займатись в аспекті контролю за його ростом, цей контроль повинен упереджувати надмірний розвиток сполучної тканини. Якщо такий рубець після хірургічного видалення починає рости знову, необхідно використовувати антикелоїдні пластини, мазі, крема, стероїдні ін’єкції. З власної практики бачимо, що є велика кількість пацієнтів, якім ці засоби допомагають знівелювати проблему келоїдного рубця фактично до нуля.
 • Юлия
  13 Oct, 15:45
  У меня в 2004 году была укушена рана кончика носа. Сделали операцию. В течении пару лет нос съехал и выпирала одна перегородка . В мае 2016 года сделали повторно пластику,стало лучше,но нос не симметричен и с обоих сторон выглядит по разному и не совсем красиво. С этим смириться или же что то можно сделать?
  Ростислав Валихновский
  Безумовно, можливе проведення вторинної, третинної ринопластики - під час таких операцій ми використовуємо ендоскопічне обладнання, яке дозволяє з мінімальною травмою працювати на перегородці носа та на носових раковинах, забезпечуючи нормальну функцію внутрішнього носа – в першу чергу, функцію дихання, потрапляння кисню до організму. Щодо естетики, корекція зовнішнього носу полягає в тому, що ми міняємо анатомію зовнішнього носа. Всі ці результати операції моделюються нами, виписуються в фотопрогнозі і показуються пацієнту в вигляді фотодокументу, саме на основі цих фотодокументів ми заключаємо домовленість з пацієнтом, яка існує пожиттєво.
 • Ольга
  12 Oct, 14:31
  Как правильно выбрать нужный объем имплантов? Очень часто мнение хирурга и пациента разделяются, что Вы посоветуете: хирургу виднее или же стоять на своем?
  Ростислав Валихновский
  Безумовно, об’єм вимірюється на основі фотопрограмування, ми пояснюємо пацієнту, яким чином можна досягти результату. Після того, як ми бачимо конкретний фотопрогноз, ми говоримо про об’єм та форму імпланта, навіть рекомендуємо виробника, адже кожен з виробників імплантів має свої особливості та гарантії (до речі, багато виробників дають пожиттєві гарантії). Поки не буде консенсусу між хірургом, клінікою та пацієнтом, я вважаю, що здійснювати хірургічне втручання неможливо. Хірург з свого боку пояснює пацієнту всі ризики того чи іншого хірургічного втручання і пацієнт має розуміти, що на таку консультацію він має йти вже підготовленим. Тому я раджу вам багато вивчати – зараз є дуже багато адекватних продуктів в мережі інтернет.
 • Нина
  12 Oct, 14:26
  Как правило, с какого возраста начинают делать ринопластику? Можно ли делать такую операцию детям 7-8-ми лет?
  Ростислав Валихновский
  Якщо у дитини 7-8 р. пошкоджена носова перетинка, дитина не може дихати, перебуває в постійному стані кисневого голодування – таку операцію потрібно робити в ранньому віці, адже дитина не зможе адекватно розвиватись. Якщо це торкається певних випадків формування зовнішнього носа – в кожному випадку таку ваду потрібно розбирати індивідуально. Чекаємо на Вас на консультацію в наших клініках і будемо раді Вам допомогти.
 • Лена
  12 Oct, 11:28
  Какая средняя стоимость операции по увеличению груди?
  Ростислав Валихновский
  В середньому така операція на ринку медичних послуг України коштує від 5 до 15 тис. у.о.
 • Ольга
  12 Oct, 11:24
  Можно ли изменить форму груди без пластической хирургии или это это миф?
  Ростислав Валихновский
  Частково форму молочних залоз можна змінити за рахунок фізичних навантажень, а саме для великих грудних м’язів дівчата часто використовують досить сильні вправи, як по амплітуді, так і по кількості. Наші колеги з велнес-індустрії пояснюють нашим пацієнткам, що форму та розмір молочної залози в більшості випадків за допомогою фізичних вправ змінити не можна. Це підтверджується тим, що є дуже багато досить спортивних дівчат, які займаються спортом професійно, - саме вони приходять до клініки пластичної хірургії з метою збільшення молочних залоз. Таке явище виникає тому, що коли йде досить сильне фізичне навантаження, зменшується об’єм жирової тканини, в тому числі вона зникає в області молочних залоз. Навіть чемпіонки або професіонали в жіночому фітнесі приходять до того, що просять збільшити об’єм молочних залоз.
 • Елена
  11 Oct, 17:51
  Здравствуйте!Есть ли возможность попасть к Вам на бесплатную операцию?Спасибо.
  Ростислав Валихновский
  Безумовно, є. Є групи пацієнтів, які обслуговуються у нас безкоштовно. В першу чергу, це солдати, які постраждали в результаті воєнного конфлікту, яким була надана медична допомога первинної ланки, невідкладна медична допомога в воєнних госпіталях. Як правило, вони звертаються до нас в рамках благодійних проектів. Разом з благодійним фондом Олександра Шевченка ми вже другий рік проводимо такий проект для учасників бойових дій. Вчора якраз оперували одного з воїнів, якому проводили реконструкцію обличчя і ділянки шиї. Всі операції виконуються безкоштовно та на благодійній основі. Інші операції - це, як правило, інваліди, люди похилого віку, воїни-афганці, діти з багатодітних родин, сироти. До речі, зараз ми знімаємо третій сезон "Поверніть мені красу", який буде дуже потужним і дуже вас здивує, в ньому будуть використані надсучасні медичні технології. Пацієнтки проекту мають досить значні вади, які, на жаль, вони не змогли виправити впродовж досить тривалого часу.
 • Светланв
  11 Oct, 17:20
  Здравствуйте! Дочке 3 года, в месяц у нее появилась гемангиома на лбу, врачи сделали прижигание жидким азотом, потом еще повторно, краснота исчезла, но осталась небольшая шишка, которая при плаче увеличивается, возможно ли это устранить и убрать шрам?
  Ростислав Валихновский
  Потрібно зробити УЗО зони гемангіоми, визначити, чи нема рецидиву цієї пухлини. Те, що цей дефект збільшується в розмірах при фізичному навантаженні, говорить про те, що все ж таки там є певний об’єм судинних тканин, який наповнюється кров’ю під час фізичних навантажень. Звичайно, можна видалити рубець через будь-який період часу, який пройшов після проведення хірургічного втручання. Як правило, припікання рідким азотом зараз не використовується для лікування, використовується лазерна хірургія, хірургія гемангіом, введення певних склерозуючих речовин в порожнину пухлини, радіо або променева терапія. Також використовуються інноваційні методики, тобто пошкодження гемангіом за допомогою кібер-ножа.
 • Вика
  11 Oct, 17:03
  Согласитесь ли вы провести пациенту операцию в случае, если считаете, что это не пойдет на пользу его внешности - например, сделать "модный" нос или увеличить губы?
  Ростислав Валихновский
  Звичайно, що ні, тому що не можна гнатись за модою. Для мене табу такі операції. Таких пацієнтів ми завжди відмовляємо і радимо їм звернути увагу на більш ціні речі та справжні цінності в їхньому житті.
 • Алина
  11 Oct, 16:49
  Какие анализы и исследования нужно пройти перед подготовкой к операции под общим наркозом?
  Ростислав Валихновский
  Загальні аналізи крові та сечі, біохімічний аналіз крові, тест на згортання крові, зробити флюорографу. Крім цього згідно наказу МОЗУ ми обов’язково рекомендуємо пройти тести на всю палітру вірусних гепатитів, також за показами ми проводимо УЗД, ми завжди додаємо спеціальні дослідження по конкретній проблемі.
 • Ирина
  11 Oct, 16:41
  Какие есть главные противопоказания к пластическим операциям? О чем ни в коем случае нельзя врать врачу?
  Ростислав Валихновский
  Безумовно, не можна ховати якусь інформацію від лікаря, тому що це величезний ризик. Всі запитання, які ставляться хірургом в доопераційний період у вигляді цілого опитувального листа, - всі відповіді на них повинні бути правдивими, адже від цього залежить ефективність хірургічного втручання. Є абсолютні (гострі розлади серцево-судинної системи, гостра серцева та легенева недостатність, ниркова та печінкова недостатність, декомпенсований цукровий діабет) та відносні протипокази (це діагнози, при яких можлива хірургічна операція, але з великою вірогідністю можливе виникнення післяопераційних ускладнень).
 • Мария
  11 Oct, 16:40
  Какими могут быть негативные последствия ринопластики и как минимизировать риски?
  Ростислав Валихновский
  По-перше, внутрішній ніс повинен бути функціонально ефективним – пацієнт повинен вільно дихати, ні в якому разі функція дихання не повинна страждати. Якщо після операції пацієнт став гріше дихати, то відразу потрібно брати ситуацію під контроль і в ранньому післяопераційному періоді корегувати цю проблему. Щодо зовнішнього носа - безумовно, бувають випадки, коли отриманий результат не відразу відповідає фотопрогнозу, тобто ніс може бути зміщеним відносно центральної частини обличчя, може відхилятись в будь-яку сторону. Це питання щодо техніки втручання і можливості корекції. Як правило, в ранній період за рахунок правильної мобілізації носа, коли ще зростаються ділянки хряща, можна впливати на симетрією носа за рахунок фіксуючої пов’язки, яка носиться триваліше за 7 днів, за рахунок фізіотерапії, використання різних мазей, навіть проведення масуючих рухів. Якщо пацієнту щось не подобається в післяопераційний період, треба негайно зв’язуватись з оперуючим хірургом і мати ефективний діалог. Якщо значимі дефекти залишаються після року, необхідно проводити повторну ринопластику. В Німеччині, яка має досить сильну систему охорони здоров’я чомусь вважаться нормальним досить високий відсоток ускладнень після ринопластики або відсоток повторних корегуючи ринопластик – для мене це дуже дивно, але вони називають від 5 до 30 відсотків. Звучить дуже шокуюче, але це факт – можете його перевірити на вебсторінці Асоціації хірургів Європи.
Комментариев (2)
Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Пользователи, которые нарушают эти правила грубо или систематически, будут заблокированы.
Полная версия правил
Осталось 600 символов
Отсортировать по дате Вниз
Lenysik-33    17.10.2017, 12:09
Оценка:  +2
Lenysik-33
Здравствуйте! Уточните пожалуйста, какая стоимость операции подтяжки груди и стоит ли делать девушке в 24 года. Благодарю!
Дядя_Гриша    17.10.2017, 17:16
Оценка:  +1
Дядя_Гриша
когда уже титьки будут по коленам теребить вот тогда и будешь делать...
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь