Переключиться на мобильную версию

Онлайн-конференция с Ириной Славинской, основателем ДонорUA

Во вторник, 19 мая, редакцию Ivona посетила Ирина Славинская, президент Ассоциации молодых доноров Украины и основательница ДонорUA.

Во вторник, 19 мая, в гости к Ivona приходила Ирина Славинская. С 15:00 до 16:00 она в режиме онлайн ответила на вопросы читателей нашего портала.

Ирина рассказала о тонкостях своей работы, о том, кто может стать донором, где и как можно сдать кровь и ее составляющие, а также зачем это делать. 


Ирина Славинская
Ирина Славинская
Марина Головнева

Ирина Славинская - президент всеукраинской молодежной общественной организации Ассоциация молодых доноров Украины, основательница ДонорUA.

Вопросы
24
 • Olga
  13 May, 18:04
  Как побороть страх, чтобы стать донором? Что мне это даст?
  Ирина Славинская
  Якщо Ви боїтесь, скажу відверто - Вам не варто ставати донором. Страх звужує судини, він може привести до небажаних наслідків, наприклад, людина може втратити свідомість. Тому варто розслабитись і усвідомити, навіщо Ви хочете здати кров і кому Ви можете допомогти. Це дасть Вам усвідомлення того, що Ви можете рятувати життя, можете допомагати своїм добрим вчинком, можете бути прикладом, можете таким чином слідкувати за свої здоров'ям, можете отримувати додаткові дні до відпустки або вихідні. Ви можете знати - можете Ви рятувати життя чи ні. Можливо комусь з ваших близьких знадобиться допомога, а ви по сьогоднішній день навіть не знаєте, яка у Вас група крові. Тому я раджу ознайомитись з донорським рухом більш практично і долучатись до нас - як донор або волонтер і допомагати українцям жити і насолоджуватись життям!
 • Алена
  14 May, 15:14
  Я знаю, что не все могут стать донорами, где и как узнать, подхожу я для этой цели или нет?
  Ирина Славинская
  Про це Ви можете дізнатись на нашому сайті, також у нас я гаряча лінія. Якщо Ви здорова людина, не переносили жодних операцій, не маєте жодних хронічних хвороб і патрологій (це стосується будь-якої частинки вашого тіла) - Ви можете ставати донором. Ознайомтесь з протипоказаннями і з тим, як готуватись до донорства. Якщо Ви громадянин України, Вам вже виповнилось 18 років, Ви важите більше 50 кг - Ви можете ставати донором. За деталями звертайтесь на нашу гарячу лінію або на наш сайт.
 • Лида
  14 May, 15:15
  Здравствуйте, Ирина! Как вы попали в Ассоциацию молодых доноров Украины и как вы пришли к мысли создать ресурс Донор
  Ирина Славинская
  Потрапила до Асоціації за покликом. Ми стали реалізовувати технічне питання Donor.ua після того, як до нас звернулись студенти Фонду Пінчука з ідеєю допомогти нам створити для нас мобільний додаток. На початковому етапі Фонд Пінчука виділив на реалізацію проекту певну суму, але у нас не склалась доля з проектом мобільного додатку, але склалась доля з проектом Donor.ua. З часом я зрозуміла, що взагалі потрібно для України, тому що це така наболіла тема, це така хвороба, яку ми спробуємо вирішити за допомогою ІТ-рішення. Я думаю,що це буде дуже потужнім поштовхом для переосмислення всієї медичної сфери України, особливо служби крові.
 • Анна
  14 May, 15:16
  Чем вы увлекаетесь помимо основного направления деятельности?
  Ирина Славинская
  Все, що я роблю останні три роки, - це Асоціація молодих донорів України. Окрім Асоціації я поки що не маю інших зацікавленностей в житті. Я вважаю, щоб зробити справу якісно та ефективно - потрібно інвестувати 120% свого часу. Для того, щоб отримати результат, я повністю заглибилась в процес донорського руху України і з часом, я сподіваюсь, ми отримуємо той результат, на який працює вся наша команда.
 • Кристина
  14 May, 15:19
  Когда я сказала маме о том, что хочу стать донором, она ответила, что "наиболее ценная" кровь первый раз когда ее сдают и что если кому-то из наших близких понадобится кровь - то лучше тогда помочь им. Я не знаю, правда ли это и правильно ли?
  Ирина Славинская
  Я також не знаю, правда це чи ні, я вперше про це чую. Я думаю, що це неправда, не можу навести Вам жодних фактів. Варто проконсультуватись з лікарем, але я в житті такого не бачила і не чула.
 • Катя
  14 May, 15:20
  У моем мамы подруга работает медсестрой в больнице и она не советует мне сдавать кровь, потому что говорит. что можно занести инфекцию какую-то. С одной стороны, я в это не верю. но с другой - она же там работает, чего ей просто так говорить. Что вы думаете на эту тему?
  Ирина Славинская
  Я думаю, що донором ставати варто. Я вважаю, що Вам варто ще раз перепитати, нехай обґрунтують відповідь. Тому що жодних протипоказань, якщо Ви здорова людина, немає.
 • Евгений
  14 May, 18:34
  Говорят, в Украине ситуация с кровью неординарно-амбициозная. Кровь есть во всех больницах, а на станциях переливания крови от доноров отбоя нету. Более того, сама Ирина в каком-то из своих интервью заявляла, что в Украине выливается более 4 тонн крови. Значит ли это, что доноры сдают свою кровь в пустую и она никому не нужна???
  Ирина Славинская
  Це парадоксальна ситуація - в Україні існує дефіцит крові майже в кожній лікарні, але разом з цим існує профіцит. Чому існує така страшна статистика? У нас немає єдиного центру крові, немає єдиного банку крові, немає єдиної системи, яка може все це налагодити та координувати. Оскільки міський центр крові, наприклад, змушений по закінченню терміну вжитку крові, утилізувати цю кров. Тому, на жаль, є така парадоксальна ситуація. Але ми вже знаходимось за крок до втілення цієї системи, яка швидко вирішить це питання - це дійсно наш проект Donor.ua, з яким Ви можете ознайомитись. Сайт - це візитівка для донорів та пацієнтів, а дуже потужна система поза сайтом допоможе скорегувати такі парадоксальні ситуації.
 • Альфия
  18 May, 10:28
  Добрый день, Ирина! Скажите, действительно ли донор, который сдает кровь не для конкретного человека, быть уверенным, что делает он это не в пустую?
  Ирина Славинская
  По-перше, "в пустую" Ви ніяк не можете здати. Наприклад, якщо Ви не називаєте, кому конкретно Ви здаєте кров, це не страшно. Міський центр крові опікується більше ніж 70 лікарнями, з яких може прийти запит на конкретну групу крові. А якщо Ви хочете здати конкретно - на нашому сайті Ви можете переглянути реципієнтів, зв'язатись з нами чи рідними пацієнта і здати кров для конкретної людини. Єдине - обов'язково треба вказувати прізвище, для кого Ви здаєте кров.
 • Оксана
  18 May, 10:29
  В наших клиниках страшно сдавать кровь, как и делать переливание. Что нужно знать и делать, чтобы защитить свое здоровье и защититься от инфицирования?
  Ирина Славинская
  Так, це правда. Тому що умови на станціях переливання не зовсім відповідають очікуванням, особливо в далеких, не центральних регіонах, де дуже мале фінансування. Але те, що там все стерильно - це сто відсотків. Вас не можуть заразити. На станціях переливання на сто відсотків прибирають і все дезінфікують. Ви користуєтесь лише одноразовою системою, яка при вас відкривається.
 • Алина
  18 May, 10:31
  Как часто можно сдавать кровь?
  Ирина Славинская
  Раз в два місяці відповідно до законодавства України можна ставати донором. Але варто також відмітити, що дуже часта здача не дуже корисна для вашого організму, варто дати організму відпочити, відновити всі резерви - допомагати так, щоб не нашкодити собі.
 • Алла
  18 May, 10:32
  Существуют ли рекомендации по питанию: что можно и нельзя есть перед тем, как сдавать кровь?
  Ирина Славинская
  Так є рекомендації, детально з ними можна ознайомитись на сайті Donor.ua. Не варто їсти всього, що може зашкодити печінці - жирні продукти, молочні продукти, копчені та смажені продукти, алкоголь, також протипоказані банани. Можна їсти каші, овочі, фрукти, окрім бананів, хліб, вживати побільше рідини, води, солодкий чорний чай - і Ви можете ставати донорами.
 • Лена
  18 May, 10:35
  Через какое время после нанесения тату можно сдавать кровь и следует ли предварительно сдать какие-то анализы?
  Ирина Славинская
  Після тату, пірсингу, проколу вух має пройти рік. Додаткових аналізів робити не потрібно. Вашу кров відразу нікому не переливають, її обов'язково перевіряють і після перевірки, якщо аналізи показали, що все добре, вашу кров допускають до переливання. Тому Вам додатково не потрібно витрачати кошти на перевірку.
 • Настя
  18 May, 10:37
  Добрый день, есть ли ограничения в весе для доноров? 50 кг минимум?
  Ирина Славинская
  Так, є обмеження, це 50 кг. мінімум. Тому що Ви здаєте близько 350 (жінки) і 450 (чоловіки) мл. Скільки у Вас кілограм - 10% від маси у вас циркулює крові. При вазі в 50 кг у Вас циркулює приблизно 5 літрів. Якщо забрати більше, ніж 10% крові у людини, яка важить менше 50 кг, людина може втратити свідомість або можуть бути інші шкідливі наслідки. Тому Вам або варто набирати вагу, або не ставати донором.
 • Нана
  18 May, 10:38
  Если у меня часто бывают обострения аллергии, это значит, что я не могу быть донором?
  Ирина Славинская
  Ви можете бути донором, але не в загостреному періоді. Але варто обов'язково проконсультуватись з лікарем. В теорії - так, але можливо є якісь практичні протипоказання, які не дозволять Вам бути донором, але спробувати варто.
 • Вова
  18 May, 10:39
  На сколько серьезно проверяется донорская кровь и проверяется ли вообще на инфекции? вдруг доноры больны чем-то?
  Ирина Славинская
  Це дуже хороше питання, кров обов'язково перевіряється, є три методи перевірки. ПЦР - це дуже чіткий метод, він майже ніде не встановлений в Україні, він є в приватних лабораторіях, тому люди, які потребують донорської крові, часто це онкохворі, додатково перевіряють і приватних лабораторіях. Тому що ІФА метод не дає чіткої відповіді на запитання, чи хвора людина ВІЧ/СНІДОм, чи є у неї певні венеричні захворювання - у цих хвороб є вікно, яке дозволяє не побачити захворювання. Якість крові страшенно низька, і пацієнти, яким переливають кров, - вони в зоні риску. В Україні є епідемія гепатиту.
 • Саша
  18 May, 10:43
  Ирина, как часто вы сами сдаете кровь? Это как-то отразилось на вашем здоровье?
  Ирина Славинская
  Донором я була тричі. Варто зізнатись, що крові я боюсь і втрачаю свідомість. Але жодного разу, коли я здавала кров, я не втратила свідомість і успішно стала донором, почувалась прекрасно. Я хочу порадити це всім людям, які можуть долучитись до донорського руху по фізичним показникам - і Ви відчуєте цю насолоду. Тому що людина, яка здає кров, вона почувається так, ніби зробила в цьому житті дуже важливу річ. Тому що Ви знаєте, чому Ви здаєте кров - Ви рятуєте життя. Навіть якщо це безкоштовно або за проханням - все одно, це Ви зробили цей вчинок і у Вас з'являється такий маленький німбик над головою. Ви точно знаєте, що варто було сьогодні встати, не поснідати або поснідати, зробити все, що потрібно для того, щоб підготуватись до донорського вчинку і врятувати життя. Тому почуваюсь я прекрасно кожного разу і раджу Вам долучатись і почуватись так само!
 • Ира
  18 May, 10:47
  У меня аллергия на котов, находясь в помещении с ними я начинаю задыхаться, у меня начинается астма. могу ли я быть донором крови?
  Ирина Славинская
  Якщо у Вас є хронічна алергія або астма - Ви не можете бути донором. Тому що донор має бути здоровою людино. Якщо у Вас є будь-які відхилення від показника здорової людини, Вам варто задуматись про ваше здоров'я, а не про здоров'я інших людей, які потребують допомоги. Попіклуйтесь про себе і тоді Ви зможете стати донором.
 • Арина
  18 May, 10:50
  Что вам нравится в своей работе, а что вы бы хотели изменить?
  Ирина Славинская
  Мені подобається об'єднувати людей заради однієї мети, відкривати людям очі на ті проблеми, які є поряд з ними, але вони їх не бачать, і бачити, як вони дуже інтенсивно намагаються долучитись з будь-якої сторони - чи стають донорами, чи стають нашими волонтерами, чи допомагають фінансовими, матеріальними, будь-якими іншими ресурсами заради врятування життя українців, які потребують донорської крові. Я б хотіла змінити відношення держави до медицини і відношення медичного персоналу до людей, які звертаються і хочуть здати кров.
 • Александр
  18 May, 19:04
  Почему донору не дается сухпай?
  Ирина Славинская
  На всіх станціях видається компенсація за обід або дається певний сухий пайок. Наприклад, до цього часу в Охматдиті видається пайок, туди входить сік, печиво, солодощі, шоколад. В Києві на міській станції переливання - компенсація в розмірі 40 грн. Якщо брати інші станції, не міста Києва, це залежить від бюджетів міст, тому що станції переливання знаходяться на бюджет міськрад та облрад - як бюджет закладений, так Вам і компенсують. Але компенсувати мають обов'язково.
 • Максим
  19 May, 00:45
  Поголовье доноров ужасно сократилось за счет их заражения. А как вы относитесь к проблеме контаминации эритроцитарной массы клетками белой крови, за счет которых происходит инфицирование донора, который сдает кровь бесплатно? Как это отражается на его здоровье?
  Ирина Славинская
  Я зовсім не погоджуюсь - я не знаю жодного прикладу, коли донора заразили. Жодного випадку, коли донора заразили від чистого гемакона - таких випадків немає. Його раніше могли заразити. Зараз на станціях вже є одноразові інструменти, а раніше вони були не одноразовими і таким чином донора могли заразити - це єдине місце, де донор міг отримати інфекцію або вірус. На сьогодні такого в Україні немає ніде, тому заразитись в донорському центрі не можна. Ми, як Асоціація молодих донорів України, пропагуємо безоплатне донорство крові, тому що донором може бути тільки людина - ми закликаємо людей проявляти свої людські якості і допомагати іншим своїми ресурсами, якими вони можуть допомогти. Більше того, за допомогою донорства Ви можете оздоровити свій організм, тримати свій організм в тонусі, тому що після кожної здачі крові ви отримуєте аналізи за допомогою яких ви можете слідкувати за своїм організмом та здоров'ям.
 • Михаил
  19 May, 12:32
  Здравствуйте, Ирина. Ведется много разговоров о том, что все меньше людей ходят сдавать кровь. Честно говоря, складывается впечатление, что госорганы, которые курируют весь этот процесс, делают все, чтобы люди не приобщались к донорству. Отбросим вопрос, что не дают даже жалкого гематогена после сдачи. Дело в другом, вот мой случай: 4 +, оставлял заявку на сайте krov.ua, что готов подсобить, заполнял анкету непосредственно в приеме сдачи крови. За год - дважды вызывали (в разные концы города), приезжал в назначенное время, брали кровь на тест, после говорили, что все нормально, но пока я свободен. С таким отношением к чужому времени - не мудрено, что у людей нет желания особо в этом участвовать. Что можете сказать по данной ситуации? Неужели в стране переизбыток 4 + крови?
  Ирина Славинская
  Це правда, я з Вами повністю погоджуюсь. На жаль, держава дуже мало підтримує донорів, абсолютно не підтримує пільги, які прописані в законодавстві, але для цього і існує Асоціація - ми з ними боремось, я думаю, правда на нашій стороні і ми переможемо. Я думаю, що більш за все, Ви здавали аналізи на тромбоконцентрат, тому що перед здачею тромбоцитів у людей зазвичай беруть аналіз. А чому Вас не визвали? Я Вас можу порадувати - тому що у людини, якій Ви мали здавати кров, піднялись аналізи і їй стало легше. Можливо, Ваш приїзд вже підняв людям рівень здоров'я :) Але я з Вами повністю погоджуюсь, що така проблема існує. На сьогодні наш проект Donor.ua, який ми запускаємо, він допоможе донорам зберегти свій час - прийти в конкретне місце, здати кров і не хвилюватись є така потреба, чи немає такої потреби. Ми вже співпрацюємо з багатьма станціями переливання та відділеннями трансфузіології, де можна здати кров. Ще більше ми поєднаємось з ними технічно, тобто поєднаємо наші системи, де ми зможемо отримувати інформацію про потреби і розсилати її донорам, які зареєстровані в нашій базі із запрошенням, щоб вони здавали кров. Тому ця Ваша пропозиція щодо уникнення таких технічних моментів - я з нею повністю погоджуюсь, ми над цим вже працюємо і найближчим часом вже запустимо цю систему, яка допоможе донорам зберегти свій час.
 • Фицко
  19 May, 14:20
  Какие ваши достижения за время работы в Ассоциации молодых доноров крови Украины и пожалуйста конкретику, а не общие фразы, что вас подтолкнуло устроится на данную вакансию.
  Ирина Славинская
  Я працюю вже три роки, наше величезне досягнення те, що ми збільшили базу донорів крові України майже вчетверо. Коли я прийшла до Асоціації, у нас було приблизно 1200 людей, які постійно здавали кров, на сьогодні це близько 4 тисяч постійних донорів і близько 10 тисяч донорів, які одноразово долучались до акції. Я вважаю, що це найвеличезніше досягнення. Також за час роботи ми створили 7 різних проектів, які рятують життя людей, які потребують донорської допомоги. Мене підштовхнуло, напевно те, що всі людські якості, які людина може проявити протягом свого життя, одне з них - рятувати життя - переважило над усіма моїми якостями, я вирішила, що варто не словом, а ділом долучатись до справ і таким чином допомагати громадянам України в скрутні часі. Оскільки донорами крові, на жаль, в Україні займаються самі пацієнти. Тому дуже хороша ідея нашої Асоціації - створити такий проект, який забере такий величезний тягар з їх плечей і ми все-таки зможемо врятувати більше життів.
 • Фицко
  19 May, 14:07
  Есть несколько проблем с донорством, как можете их прокомментировать: Страх человека относительно заражения при сдачи. Отгул поле сдачи, так как на а Укр. в основном частные фирмы то отгулов не дают, так сдал и сразу на работу и никого не волнует. Мизерное вознаграждение в условиях социальной проблемы в населения(не надо говорить что в Израиле и Японии это добровольно там совсем другая социальная жизнь). Отсутствие разъяснительной информации о сдачи крови. И последние горький Опыт, так как наше государство вытерло ноги об почётных донорах.
  Ирина Славинская
  На щастя, донор не може ніяк заразитись, тому що використовуються всі одноразові системи, всі гемакони одноразові, вони двічі проходять перевірку, вони запаковані в три герметичні пакети. Якщо, наприклад, не дай Бог, один пакет надірваний - все, гемакон вже непридатний, їх відразу викидають. Тому донор не може ніяк заразитись - я всіх запрошую долучитись до донорського руху України. Більше того, це може бути дуже корисним для вашого здоров'я, тому що, коли донор здає кров - він стимулює свій кістковий мозок виробляти нові клітини крові, таким чином йде профілактика дуже багатьох захворювань, наприклад, серцево-судинних захворювань. З приводу відгулів - відповідно до Закону України всі донори мають відпустку в той день, коли вони здавали кров, та на наступний день. Хочу сказати з нашої практики, що більшість державних установ ставлять такі суворі рамки до вимоги до співробітників, але не приватні підприємства - вони більше йдуть на допомогу людям, які хотіли б долучитись до донорського руху і навіть якось стимулюють. Якщо є такий конкретний випадок - прошу звертатись до Асоціації, у нас є гаряча лінія, також через сайти Ви можете з нами зв'язатись та повідомити про це, ми спробуємо допомогти. Але, якщо підприємства, які функціонують на території України, не дотримуються законодавства, - Асоціація може лише повпливати певними офіційними листами-зверненням, наприклад, до адміністрації міста. А заставити вашого керівника Вас відпустити - ми, на жаль, не можемо.
 • Правда
  19 May, 14:23
  Знаете ли вы что-то о системе 5.10 Геннадия Балашова?
  Ирина Славинская
  Доброго дня! Мене звати Ірина Славінська, я являюсь Президентом Асоціації молодих донорів України - це Всеукраїнська молодіжна громадська організація, яка охоплює всю територію України, ми представлені в 20 містах, тому маємо право називатись всеукраїнською організацією. Ні, на жаль або на щастя, про систему 5.10 не знаю.
Комментариев (0)
Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Пользователи, которые нарушают эти правила грубо или систематически, будут заблокированы.
Полная версия правил
Осталось 600 символов
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь