Переключиться на мобильную версию

День української писемності: ТОП-10 дитячих книжок українських авторів

Сьогодні, 9 листопала, відзначається День української писемності. Дивись на Ivona перелік з десяти популярних дитячих творів українських авторів.

Список творів від українських авторів
Список творів від українських авторів
razvitie-krohi.ru

День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

В цень день ми хочемо познайомити наших читачів з творами талановитих українських майстрів.

Тореодори з Васюківки, Всеволод Нестайко
Тореодори з Васюківки, Всеволод Нестайко
kinder.mksat.net

1. Тореодори з Васюківки, Всеволод Нестайко

Читай также: Письменники радять: що почитати з української сучасної літератури

Всеволода Нестайко часто називають Гоголем сучасної української дитячої літератури. Недаремно Тореадори з Васюківки перекладено двадцятьма мовами і внесено до Особливо Почесного списку Андерсена як один з найвидатніших творів світової літератури для дітей.

Теплі історії до шоколаду, Надійка Гербіш
Теплі історії до шоколаду, Надійка Гербіш

2. Теплі історії до шоколаду, Надійка Гербіш

Ця книжка – збірник добрих, теплих, шоколадних, цілющих слів. Тут містяться історії про різних людей, життя, любов, слова, дружбу, суток, пошуки, усміх, подорожі, домашню випічку, міста, кутові будинки, про велосипеди, кіно й картини, про музику, лікарні, студентів, книжки, про неосвітлені вулиці й старі листи, маленькі дрібниці й великі зміни.

Грицева шкільна наука, Іван Франко
Грицева шкільна наука, Іван Франко

3. Грицева шкільна наука, Іван Франко

До видання увійшли твори для дітей класика української літератури Івана Франка (1856–1916) — людини глибоких знань та незвичайних можливостей. Добір поданих текстів обумовлений шкільною програмою з української літератури. Розраховано на школярів, вчителів, студентів-філологів, усіх, хто цікавиться творчістю І. Я. Франка.

Джури козака Швайки, Володимир Рутківський
Джури козака Швайки, Володимир Рутківський

4. Джури козака Швайки, Володимир Рутківський

Читай также: Ivona – українськомовна: експеримент редакції

Володимир Рутківський – один з найблискучіших сучасних українських дитячих письменників. Його дивовижні герої – Грицик та малий волхв Санько, юний богатир Демко Дурна Сила, його мама-велетка, невломий козак Швайка зі своїм вірним вовком Барвінком та їхні численні друзі – з честю виходять із найскладніших ситуацій. 

Кумедія з Костем, Володимир Винниченко
Кумедія з Костем, Володимир Винниченко

5. Кумедія з Костем, Володимир Винниченко

Володимир Винниченко – видатний український письменник XX ст. Автор з любов'ю оповідає про сповнені ризику пригоди своїх маленьких героїв, про диваків, або ж про таких дітей і підлітків, які чимось вирізняються серед ровесників. Симпатії автора на боці гордих, неординарних, кмітливих героїв, які вміють захистити власну честь, стати в оборону правди і справедливості.

Віршів повна рукавичка, Василь Голобородько
Віршів повна рукавичка, Василь Голобородько

6. Віршів повна рукавичка, Василь Голобородько

Читай также: Книга, из-за которой убили Леннона: 30 неизвестных фактов

Книжка дитячих верлібрів Віршів повна рукавичка Василя Голобородька з лаконічними ілюстраціями Інги Леві ввійшла до міжнародного каталогу Білі круки (The White Ravens), ставши однією з 250 найкращих дитячих книжок у світі за версією Молодіжної бібліотеки в Мюнхені.

Казка про Старого Лева, Мар’яна Савка
Казка про Старого Лева, Мар’яна Савка

7. Казка про Старого Лева, Мар’яна Савка

Казка про Старого Лева Мар’яни Савки з ілюстраціями Володимира Штанка – чергова спроба міфологізувати для дітей міський простір “культурної столиці“ України. Мар’яна Савка створює віршовану легенду про те, як “у місті, що зветься по-княжому Львів“ живе Лев-казкар, п’є каву й пише казки на друкарській машинці, а до нього в гості приїжджають звідусіль екзотичні друзі – слон, жирафа і крокодил.

Вісім днів із життя Бурундука, Іван Андрусяк
Вісім днів із життя Бурундука, Іван Андрусяк

8. Вісім днів із життя Бурундука, Іван Андрусяк

Читай также: Не Шекспиром единым: ТОП-5 книг о подростковой любви

Вісім днів із життя Бурундука – психологічна повість, де всього потроху намішано – і перша симпатія, і проблеми з опануванням точних наук, і комплекси, пов’язані з надмірною вагою (щоправда, в цьому віці вони героя Андрусяка не дуже хвилюють), і навіть спроба виростити “кишенькового“ чортика (у книжці вміщено покрокову інструкцію, як це зробити) для втілення будь-яких бажань.

Лісова пісня, Леся Українка
Лісова пісня, Леся Українка

9. Лісова пісня, Леся Українка

Лісова пісня – драма-феєрія в трьох діях Лесі Українки. П'єса написана в 1911 році, вперше була поставлена 22 листопада 1918 року в Київському драматичному театрі.

Хто зробить сніг, Тарас Прохасько, Мар’яна Прохасько
Хто зробить сніг, Тарас Прохасько, Мар’яна Прохасько

10. Хто зробить сніг, Тарас Прохасько, Мар’яна Прохасько

Дитяча книжка від подружжя Мар’яни і Тараса Прохаськів “Хто зробить сніг“ щойно по виході зібрала всі можливі українські нагороди в царині дитячої книжки.

Хто зробить сніг – повість про життя великої кротячої родини, вічні цінності, любов, взаємодопомогу й відкритість до світу. Мудрість тут проста і ненав’язлива (велика і дружна родина, де всі одне одного люблять, живуть мирно і приймають у свій затишний світ усіх нужденних).

Дивись, які книжки радять читати своїм діткам мами:

Дитячі книжки українською мовою
0:00 / 15:21

Комментариев (1)
Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Пользователи, которые нарушают эти правила грубо или систематически, будут заблокированы.
Полная версия правил
Осталось 600 символов
гость  (аноним)  02.04.2016, 22:12
Оценка:  0
гость
тореодори цікаво і дорослим читати
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь