Переключиться на мобильную версию

Нові імена:

українка в Данії
створює аксесуари,
які носять принцеси


Сумки талановитої українки носять відомі леді Данії, серед яких і кронпринцеса Мері і принцеса Марі.

Наталка Хансен — українка, яка уже довгий час не живе на Батьківщині. Спочатку були вісім років у Південно-Африканській республіці, а тепер сім у Данії. У Скандинавській країні Наталка започаткувала бренд, який став дуже успішним — Naledi Copenhagen. Naledi Copenhagen — це ексклюзивні сумки та клатчі зі страусиної шкіри. Але не тільки – це ще й аксесуари.

Свій бізнес у Данії Наталка починала і розвивала, одночасно виховуючи ще й трійко малих дітей.

Автор: Вікторія Зилінська

Наталко, як ви поселилися у Данії?

  – Мій чоловік данець. Ми працювали разом в Україні, так і познайомилися. Але у 2002 році виїхали жити до Кейптауна у Південно-Африканській республіці. Прожили там вісім років, а потім вирішили повернутися в Європу і спробувати, як життя піде у Данії. На той час у нас вже з’явилися діти і ми хотіли бути ближче до родини – як до моєї в Україні, так і до його в Данії.

Як ви розпочали свій бізнес у Данії, як знайшли себе тут? Певно ж, пробували і те, і інше…

  – Насправді все сталося майже випадково. Коли я жила у Кейптауні, співпрацювала з досить цікавими місцевими дизайнерами, які створювали різні модні колекції – одяг, аксесуари, ювелірні вироби. Вони хотіли продавати свої колекції у Європі. Коли я переїхала у Данію, хотіла створити агенцію, яка представляла б на данському ринку власне цих південно-африканських дизайнерів. Мене ця справа дуже цікавила, тому що ці дизайнери працюють у системі sustainable fashion, тобто це етичний дизайн, товари, зроблені з максимальним акцентом на повагу до навколишнього середовища та людей, що виробляють товар. Я почала зустрічатися з байєрами ексклюзивних данських магазинів. Випадково на зустрічі з одним з найвідоміших концепт-бутиків мала з собою сумку Naledi. А на тому етапі для мене це був дуже маленький проект. Тобто, ми створили невеличку колекцію сумок-клатчів зі страусиної шкіри. І власне байєра зацікавило, що це за сумка у мене в руці.

Наскільки я знаю, ви ці клатчі виготовляєте з особливої шкіри…

  – Так, це страусина шкіра. Взагалі ПАР є світовим лідером у виробництві страусиної шкіри. Там виробляють шкіру найкращої якості. Я мала контакти з виробниками, мені самій це було цікаво, от і вирішили зробити таку невеличку колекцію і подивитися, чи зможемо зацікавити покупців. В той час я не розраховувала, що наша колекція стане такою популярною. Для мене було великою честю працювати в ролі представника інших дизайнерів з ПАР, які вже мали культовий статус в себе вдома, та завойовували міжнародне визнання. Починаючи цю справу, я робила ставки саме на відомих дизайнерів, а не на те, що ці мої три чи п’ять моделей сумок стануть успішними.

Ми використовуємо дуже цікавий і менш поширений тип страуса. Типова страусина шкіра "в цяточку", напевне, всім відома. Ми ж використовуємо інший тип стаусиної шкіри, що виглядає більше як змія чи пітон, щось таке рептильне і містичне. Це та шкіра, яка береться зі страусиних ніг. Це дуже гарний, тактильний матеріал для аксесуарів та сумок. Це також один з найбільш ексклюзивних типів шкіри, які існують. З ним дуже складно працювати, тому мало хто, навіть з дуже відомих брендів, наважуються використовувати цю надзвичайно гарну шкіру. Ми ж освоїли технологію роботи з нею, та пропонуємо нашу колекцію як етичну і справді ексклюзивну альтернативу іншим виробам з рептильних шкір.

Пітон та різні зміїні шкіри традиційно дуже популярні в індустрії моди, але є багато сумнівних моментів відносно того, звідки вони беруться. Деякі види пітонів та змій навіть занесені до Червоних книг, але все одно їх виловлюють і дуже нещадно з ними поводяться. Про це дуже багато говорили у світі. І це призвело до того, що багато байєрів, впливових видань, як от наприклад VOGUE, повністю відмовились від продажу та демонстрації будь-якої продукції, зробленої зі шкіри пітона.

І ви знайшли альтернативу?

  –  Так. Страусина шкіра має луску, як пітон, але страус не є занесеним у Червону Книгу. Страусів розводять на фермах на територіях, де для місцевого населення дуже важливо мати роботу на фермах і підприємствах, які обслуговують галузь. Тому коли я лише починала цей проект, важливу роль відігравало і те, що ми підтримували створення робочих місць на тих територіях ПАР.

Особисто ви берете участь у розробці дизайну чи лише у продажі, популяризації?

  – І те, і інше. Тобто, ми командою повністю створюємо колекцію, починаючи з дизайну, продовжуючи закупкою усіх необхідних для колекції матеріалів - це шкіра, фурнітура, упаковка. Потім ми співпрацюємо з виробниками, які наші сумки шиють. Таких виробників є кілька – спочатку тільки у ПАР, тепер колекція значно більша, тож у нас є виробники в Іспанії і Італії. Даємо замовлення виробникам, контролюємо якість, потім вся колекція пересилається у Данію, а звідси ми розповсюджуємо її для наших клієнтів. Ці клієнти - ексклюзивні мультибрендові бутики у Данії, Скандинавії та у ЄС. Колекції можна переглянути на нашому сайті – naledicopenhagen.com.

 Ми представляємо нову колекцію кожні шість місяців, зустрічаємося з баєрами з усієї Скандинавії – це і Норвегія, і Швеція, зараз починаємо працювати з Фінляндією, Ісландією. Наш бренд вже досить відомий, нас добре знають – знають, що є сумка від Naledi, яка це якість, який це стиль, знають про те, що багато відомих данських жінок є нашими клієнтами, у тому числі і принцеса Мері, принцеса Марі.

Лiворуч: кронпринцеса Мері з кронпринцем Фредеріком. Праворуч — принцеса Марі з принцем Йоакімом.

Як найвідоміші модниці Данії та принцеси зацікавилися вашими сумками?

  – Моїм найпершим клієнтом був відомий магазин в Копенгагені Rue Verte, який є також улюбленим магазином королівської родини. Кілька тижнів після отримання колекції, байєр зателефонувала мені та повідомила, що найпершу сумку у них купила Принцеса Мері. Мері відразу ж замовила це одну модель, а зараз у неї вже сім моїх сумок. Друга данська принцеса, Марі, також має шість сумок від Naledi.

Якимось чином співпрацюєте з Україною?

  – Що стосується України, то це дуже актуальне питання. Ми хочемо використовувати елементи української вишивки у наших дизайнах. Маємо багато моделей сумок-клатчів зі вставками української вишивки, виконаних у дещо нетрадиційному стилі. Тож зараз я шукаю виробників в Україні, які могли б допомогти у виконанні цих невеличких вставок.

Але не лише це. Мене цікавлять також українські підприємства, починаючи від пошиття сумок, закінчуючи виготовленням упаковки. Хотілося б допомогти українським підприємствам вийти на данський ринок. Хотілося б знайти хорошого українського виробника, з яким ми могли б співпрацювати довгостроково.

Нещодавно я також відкрила нову фірму, агентство, що представлятиме на Скандинавському ринку українських виробників одягу так аксесуарів. Ми вже успішно запустили на ринку український бренд Varenyky Fashion, та шукаємо інші перспективні бренди.

Поделись:
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь